Kanada Çalışma Vizesi

Bu kategoriden çalışma izni alabilmek için, işverenin iş teklifinde bulunması, Service Kanada’dan izin belgesi edinmesi (Labour Market Impact Assestment) ve yabancı işçi almaya yetecek maddi imkanları olduğunu HRDC’ye ispatlaması gerekmektedir.

Ev içi hizmetlerde çalışmak isteyen yabancı adayın, yasa ve yönetmenliklerin aradığı asgari eğitime yada iş tecrübesine sahip olması, Kanada’nın resmi dilleri olan İngilizce ve Fransızca dan birini basit seviyede konuşup anlayacak kadar biliyor olması, sabıka ve sağlık engelinin olmaması gerekmektedir.

Üniversite eğitimi gerektirmeyen meslek gruplarının çalışma izni başvuruları

Üniversite yada kolej eğitimi gerektirmeyen, belli sektörlerdeki meslek gruplarından çalışma izni ile Kanada’ya gelmenin kapsamı, göçmenlik kanunlarında yapılan son düzenlemelerle genişletilmiştir.  Bu meslekler arasında, inşaat işçiliği, ağır sanayi makinaları operatörlüğü, çiftlik işçiliği, petrol çıkarma endüstrisi ile bağlantılı olan bütün meslekleri sayabiliriz.

Bu meslekler, eyalet düzeyinde ve yerel yönetimler tarafından sertifikaya ya da ruhsata bağlanmış olabilir, Eğer böyle bir durum söz konusu ise, yabancı çalışan Kanada ya geldikten itibaren belli bir zaman dilimi içinde gereken sertifikayı yada ruhsatı almakla yükümlüdür.

İş Adamlarının İş Ziyaretleri

İş ziyaretleri için, çalışma vizesi alma gereği yoktur. Gerekiyorsa, ziyaretçi vizesi almak yeterlidir.

Kuzey America Ticaret Anlaşması (North American Free Trade Agreement) (NAFTA)

Bu anlaşmanın tarafları Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika dır.

Şirket-içi transferler, yatırımcılar ve ticaret adamlarının çalışma izni almaları gerekmektedir. Ancak NAFTA kapsamına giren ülkelerden yapılan çalışma izni başvurularında LMIA aranmamaktadır.

http://www.kanadavizemerkezi.com/?pnum=13&pt=Kanada+%C3%87al%C4%B1%C5%9Fma+Vizesi

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir