Kanada Evleri

Kanada evleri ile ilgili oldukça merak edilen sorular vardır. Kanada ev kiraları, ev satın alma gibi birçok seçenek kişileri beklemektedir. Kanada Kültür Merkezi olarak Kanada evleri hakkında merak edilen soruları yanıtladık.

Kanada evlerini yakından tanımak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. 

Serimizin Diğer Yazıları

Kanada Evleri Özellikleri

Kanadalılar evlerinin görünüşlerini oldukça önemsemektedirler. Aslına bakarsanız aradığınız özelliklerde ev bulmak hiçte zor değildir.

Burada önemli olan en önemli şey bütçenizdir. Dünyanın her noktasında karşımıza çıkan bir kural vardır. Ev şehir merkezine yaklaştıkça, ev kirasında artış gözlemleyebilirsiniz. Aynı kural ev satın alımı içinde geçerlidir.

Dilerseniz Kanada’nın en popüler şehirleri arasında yer alan Toronto’nun ev kiralarıyla başlayalım.

 

Toronto Ev Kiraları

Kanada denildiğinde ilk akla gelen şehir hiç şüphesiz Toronto’dur. 

  • Ortalama ev kiraları 1000-3000 CAD arasındadır.
  • Birkaç kişi aynı evi paylaşmanız masrafı büyük oranda düşürecektir.
  • Dilerseniz internet üzerinden insanlarla anlaşıp oda kiralayabilirsiniz.
  • Eğer öğrenciyseniz aylık 700-1000
  • CAD arasında sabah kahvaltınız ve akşam yemeğimiz dahil olmak üzere bir ailenin yanında konaklayabilirsiniz.

Kanada’da Ev Fiyatları Ne Kadar ?

Ev baktığınız eyalet ve şehir en önemli faktörler arasındadır. Kanada’da 30M’a kadar ev bulmanız mümkündür. Her zaman olduğu gibi bütçeniz en önemli rehberiniz olacaktır.

Eğer Kanada’da daha önce yaşamadıysanız ve ev satın almak istiyorsanız; Emlakçı ile anlaşmadan, evin direk sahibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Evin durumu, kullanılabilirliği ve en önemlisi komşu evlerin fiyatlarına göre planlama yapabilirsiniz. Ancak en iyi önerilerden biriside bir aracıyla evi satın almanız olacaktır. Vereceğiniz ufak bir komisyon, istenmeyen bir kaybı engelleyebilir.

Kanada Ucuz Ev Fiyatları

Öncelikle buradaki “Kanada ucuz ev fiyatları” başlığında büyük eyaletlerden bahsetmek gerek. Ortalama 250.000 CAD’a ev satın alabilirsiniz. Alacağınız evin konumu fiyatı etkileyen en önemli faktör olacaktır.

Kanada Ev Modelleri

Televizyondan ve internetten gördüğümüz kadarıyla aklımızda şekillenmiş Kanada ev modelleri bulunmaktadır.

Aslına bakarsanız kalacağınız şehrin konumuna göre konaklayacağınız evin modeli değişiklik göstermektedir. Temel olarak müstakil ve apartman olarak incelememiz mümkündür. Aşağıda birkaç farklı resimle aktarıyor olacağız.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir