Kanada’da BlackBerry-iPhone savaşı

Microsoft’un arama motoru Bing 2014 yılında Kanada’da en çok arananlar listesini yayınladı. Microsoft’un arama motoru Bing’in yayınladığıKanada’da en çok arananlar listesinde BlackBerry geride kaldı.

BLACKBERRY DÜŞÜŞTE

Kanadalı teknoloji üreticisi BlackBerry, Kanada’da en çok aranan elektronik ürünler arasında iPhone’un gerisinde kaldı. En çok aranan elektronik ürünler arasında birinci sırada iPhone yer alırken ikinci sırada Xbox yer aldı.

BlackBerry’nin yayınlanan listede üçüncü sırada yer alması BlackBerry’deki düşüsü gözler önüne serdi.

İPHONE’UNU GETİRENE 500 DOLAR

BlackBerry son çıkardığı amiral gemisi Passaport’un satışlarını artırabilmek için geçtiğimiz günlerde düzenlediği kampanyada iPhone’unu getirip BlackBerry alan kullanıcılara 500 dolar vereceğini açıklamıştı.

Son yıllarda kıyasıya bir rekabet içerisinde bulunan iki teknoloji devi BlackBerry ve iPhone, gelecek yeni akıllı telefonlarla rekabete devam edecek gibi gözüküyor.

TÜRKİYE’DEN ÇEKİLMİŞTİ

BlackBerry geçtiğimiz aylarda Türkiye resmi sitesini kapatarak Türkiye pazarından çekilmesiyle gündeme gelmişti.

BLACKBERRY LİSTEYE BİLE GİREMEDİ

Apple’ın anavatanı Amerika’daki listede iPhone 6 birinci sırada yer alırken iPhone 6’yı Xbox One ve Fitbit takip etti. Kanadalı BlackBerry, Amerika’da teknolojide en çok arananlar listesine giremedi bile.

Bing’in yayınladığı listeye göre Avustralya’da en çok aranan teknoloji ürünleri listesinin başında iPhone 6 yer alırken İngiltere’de iPhone, İtalya’da WhatsApp, birinci sırada yer aldı.

http://www.ensonhaber.com/kanadada-blackberry-iphone-savasi-2014-12-04.html

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir